More

  5G: Şimdiye kadar yeni nesil ağlarla ilgili iPhone deneyiminiz nasıl?

  Apple, Samsung’un ardından 5G telefon pazarına girerken, iPhone 12 serisi, 5G’nin benimsenmesi için önemli bir basamak oldu. En iyi 5G deneyimine sahip iPhone müşterileri kazanmak için ABD’li taşıyıcılar arasındaki rekabet gerçektir, bu nedenle, okuyucularımız için şimdiye kadar yeni nesil kablosuz hizmetlerin nasıl olduğunu merak ediyoruz.

  taşıyıcı farklılıkları

  Orlando, Florida’da yaşarken ilk altı ayı hem AT&T hem de Verizon ile iPhone 5G kullanarak geçirdim. AT&T, iPhone 4’ten beri operatörüm ve 5G hizmeti şehrin her yerinde. Karşılaştırma ve test için Karışıma Verizon’u ekledim çünkü Orlando ve çevresindeki belirli yerlerde daha hızlı ultra geniş 5G konuşlandırdı.

  AT&T 5G standardı, benim için Verizon 5G standardından daha yaygın olarak mevcuttu ve 5G hız testlerimiz genellikle eski taşıyıcıyı ikincisine tercih etti. Çift haneli sayılara karşı üç haneli indirme hızlarını düşünün.

  Ancak Verizon’un ultra hızlı 5G UWB hizmeti, en iyi ev wifi hizmetiyle rekabet eden gerçek dışı hızların kilidini açtı. Anında 1000 Mbps’yi aşan indirme hızları, bu performansla ne yapacağınızdan emin olmasanız bile inanılmazdır. Daha yüksek indirme hızlarını kim sevmez?

  5G hızlı

  Ultra hızlı 5G geniş bant, standart 5G ile aynı aralığa sahip değildir. Kilometrelerce kapsama alanına sahip dev hücre kulelerinden çok, geniş bir yerdeki bir grup ev WiFi yönlendiricisi gibi düşünün. Bu 5G çeşidi, havaalanları ve spor stadyumları gibi büyük mekanlarda ölü bölgeleri ve aşırı doygunluğu ortadan kaldırmak için yapılmıştır.

  Orlando’dayken Verizon 5G UWB hizmeti, Nona Gölü’ndeki (bölge için Verizon 5G İnovasyon Merkezi’ne de ev sahipliği yapan) apartmanın hemen karşısındaydı.

  İnanılmaz hızlı 5G, birçok restoran, açık hava müzik şovları, hem çocuklar hem de yetişkinler için eğlenceli aktiviteler ile popüler bir mekana yayıldı. İtiraf etmeliyim ki, iPhone’umdaki inanılmaz hızlı indirme hızını, onu Mac’ime bir internet bağlantısı sağlamak için etkileyici bir ortak erişim noktası olarak kullanmak dışında hiçbir zaman gerçek bir kullanım bulamadım. Bununla birlikte, sürekli olarak yüksek olan ağ hızları, önümüzdeki yıllarda daha fazla eş zamanlı kullanım sağlayacak olan 5G telefonlarının daha geniş bir şekilde benimsenmesine dayanmalıdır.

  şehrin dışında

  Yiyecek ve içecek için nereye gideceğim konusunda Verizon 5G UWB ile yaptıklarımdan etkilendim, benim için Orlando çevresinde AT&T 5G’nin Verizon 5G’den yeterince yaygın olduğunu fark ettim ve uzun süredir devam eden operatörüme bağlı kaldım ve deneyi sonlandırdım.

  Bir kayanın altında yaşıyor olabilirim, ancak AT&T’nin uygun bir şekilde 5G+ olarak adlandırılan daha hızlı 5G sürümünün geliştirilmekte olduğunu ve hatta ülke genelinde belirli yerlerde yaşadığını tamamen unutmuşum. AT&T’nin bu hafta sonu New Orleans’ta hizmet yakınlara ulaşırsa Saints’in oynadığı stadyumda ilk kez 5G+ test etmesini dört gözle bekliyorum.

  İlkbaharda Orlando’dan memleketim Biloxi, Mississippi’ye taşındım, bu nedenle 5G ile olan deneyimim değişti. Şu anda AT&T 5G ile iki şehir arasında sıkışıp kaldım, ancak LTE hala üzerinde yaşadığım en hızlı ağ. Bu, bir operatörün 5G hizmetinin bugün LTE’nin sunulduğu her yere ulaşmasının ne kadar süreceğiyle ilgilenmeme neden oldu.

  Bununla birlikte, AT&T 5G hizmetinin yaşadığım yerdeki daha kırsal alanlarda bu kadar yaygın olarak bulunmasından etkilendim. Şehirler arası 5G hizmetini görmek, wifi’den uzakta olduğunuzda güven vericidir.

  Pratik farklılıklar

  Bir yana, iPhone’umu etkileyen 5G ile çok pratik bir fark var. Yakınımda AT&T LTE’nin oldukça yavaşladığı mağaza ve restoranların olduğu bir yer var. Bunun nedeni muhtemelen ağ doygunluğudur çünkü 3G’ye geri dönüş, internet bağlantısını etkili bir şekilde geri yükler. 5G dışında iPhone’lar artık LTE’den 3G’ye düşmenize izin vermiyor çünkü LTE, 5G’den bir düşürme olarak kabul ediliyor.

  İyi haber, AT&T LTE’nin yavaşladığı ve şimdi AT&T 5G’nin tanıtıldığı başka bir alışveriş merkezi. 5G kullanmak, daha az kullanılan 3G’ye geçmekle aynı etkiye sahiptir — yalnızca indirme hızları son hızlarla eşleşir. AT&T, Mississippi Körfez Kıyısı boyunca 5G’yi kullanıma sunduğunda, bu beni gelecek için umutlu kılıyor.

  5G’nin geleceği

  Gelecekten bahsetmişken, 5G özellikli iPad Pro ile şimdiden içinde yaşadığımızı hissediyoruz. Bu yüksek hızlar, işimin genişlediği daha büyük bir ekranda gerçekten kullanışlıdır, Grup FaceTime kullanma, 4K video akışı yapma ve büyük dosyalar indirme olasılığım daha yüksek.

  iPhone’un ilk yılında 5G ile geldiğimiz noktadan genel olarak memnunum. Yaklaşan iPhone SE’deki destek söylentileri, 5G erişimini her zamankinden daha uygun fiyatlı hale getirecek ve daha fazla 5G+/UWB konuşlandırması şaşırtmaya ve sevindirmeye devam edecek.

  Şimdiye kadarki 5G deneyiminiz nasıl? Aşağıdaki yorumlarda düşüncelerinizi paylaşın; karşılaştırma için önümüzdeki yaz 5G ilerlemesini tekrar ziyaret edeceğiz.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun