More

  3 milyar dolarlık yatırım elde edecek olan Samsung OLED üretimi; elma planları

  Apple, OLED iPad’lere ve MacBook’lara geçiş yaptığından ve panel üretim kapasitesine 3 milyar dolarlık bir yatırım için devlet desteği sağladığından, Samsung OLED üretiminin talepte bir artış görmesi muhtemel.

  Önümüzdeki yılın ilk yarısında LCD ve mini-LED’den çıkacak bir sonraki ürünün iPad Pro olmasını bekliyoruz…

  arka plan

  Daha önce Apple’ın sunduğu yol haritasından bahsetmiştik. Bu, hala eski Mac’lerde ve daha ucuz iPhone’larda kullanılan geleneksel arkadan aydınlatmalı IPS LCD ile başladı.

  Sırada miniLED arkadan aydınlatmalı IPS LCD vardı. Apple, iPad Pro modelleri için buna geçti ve şimdi yeni MacBook Pro’da kullanıyor.

  OLED yavaş yavaş daha küçük ekranlardan daha büyük ekranlara geçiyor. Apple, OLED’i ilk olarak iPhone X ile başlayarak iPhone’a getirmeden önce Apple Watch’ta benimsedi. Şirket bunu henüz iPad’lerde veya MacBook’larda kullanmıyor ancak sürecin önümüzdeki yıl başlaması bekleniyor.

  Apple, rakip markalardan daha gelişmiş OLED teknolojisi kullanması beklenen proje üzerinde çalışmaya Ocak ayında başlama izni verdi. Samsung muhtemelen ana tedarikçi olacak, LG de siparişleri alıyor – ve Çinli BOE çok geride kalıyor.

  Samsung OLED üretimi 3 milyar dolarlık yatırım alacak

  Reuters, Samsung’un ekran paneli üretim yeteneklerine büyük bir yatırım yaparak Apple’ın OLED’e sürekli geçişine hazırlandığını bildiriyor.

  Ticaret Bakanlığı Salı günü yaptığı açıklamada, Samsung Display’in tabletlerde ve bilgisayarlarda kullanılan organik ışık yayan diyot (OLED) panelleri yapmak için Güney Kore’nin Asan kentine 2026 yılına kadar 4,1 trilyon won (3,14 milyar $) yatırım yapmayı planladığını söyledi.

  Samsung daha önce, işinin çip üretimi tarafı için 20 yılda yaklaşık 230 milyar dolar değerinde, uzun vadeli devasa bir geliştirme planı açıklamıştı.

  Çip endüstrisine yapılan yatırımın, şirket için ek vergi indirimleri şeklinde devlet desteğine sahip olduğu doğrulandı. Samsung’un OLED planları için ek devlet desteğinin sağlanıp sağlanmayacağı kesin olarak bilinmiyor ancak brifing raporunda yatırımın şirketin kendisi tarafından değil Güney Kore hükümeti tarafından duyurulduğunu belirtmekte fayda var.

  OLED iPad Pro’yu gelecek yılın ilk yarısında görmeyi bekliyoruz. Apple’ın ayrıca, MacBook Pro için planlanan ekran teknolojisinin daha gelişmiş sürümleriyle bir OLED MacBook Air üzerinde çalıştığı söyleniyor.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index