More

  2026 Apple Watch Ultra, küçük bir LED’e sahip ilk olacak – TrendForce

  Mikro LED ekrana sahip ilk Apple Watch için uzun bir süredir bekliyorduk ve görünüşe göre bu bekleyiş yakın zamanda sona ermeyecek. En son rapor, yeni ekran teknolojisini Apple Watch Ultra’nın 2026 lansmanına kadar göremeyeceğimizi söylüyor.

  Bu konudaki iyimser raporlar, Apple’ın OLED’den mikro LED’e 2020 gibi erken bir tarihte geçiş yapmaya başlamasının önerildiği 2019 yılına dayanıyor – ki bu elbette olmadı …

  LED mikroskop nedir?

  Mikro-LED’i anlamak için, Apple’ın geleneksel arkadan aydınlatmalı IPS LCD ile başlayan ekran yol haritasını özetlememiz gerekiyor.

  Sırada miniLED arkadan aydınlatmalı IPS LCD vardı. Apple, iPad Pro modelleri için buna geçti ve şimdi onu MacBook’larında kullanıyor. Daha koyu siyahlar ve daha parlak beyazlar sağlar ve inanılmaz bir fark yaratır.

  OLED yavaş yavaş daha küçük ekranlardan daha büyük ekranlara geçiyor. Apple, iPhone X ile başlayarak iPhone’a getirmeden önce OLED’i ilk olarak Apple Watch’ta benimsedi. Şirket bunu henüz iPad’lerde veya MacBook’larda kullanmıyor, ancak OLED iPad’leri önümüzdeki yılın başlarında piyasaya sürmesi bekleniyor. OLED daha parlak renkler, daha koyu siyahlar sunar ve enerji açısından daha verimlidir.

  Mikro-LED, adından da anlaşılacağı gibi, şunlardan oluşur: mikroskobik Her bir piksel öğesini oluşturan bunların tam dizilimi ile geleneksel LED’lerin sürümleri. Mikro LED’ler, geleneksel LED’lerden yüzlerce kat daha küçüktür.

  Yaklaşan teknoloji, OLED’e göre iki büyük avantaj sunuyor. Birincisi, sağladığı kontrol derecesi, daha iyi görüntü kalitesi sağladığı anlamına gelir. İkincisi, mikro LED inorganik elementler kullandığından, OLED’de kullanılan organik materyallerin başına bela olabilecek uzun ömür sorunlarının aynısını yaşamıyor.

  2026 Apple Watch Ultra, mikro LED ekrana sahip olacak

  elektrik , Bir TrendForce raporuna atıfta bulunarak, mikro LED teknolojisini Apple Watch’a getirme çalışmalarının yine ertelendiğini ve şimdi 2026 Apple Watch Ultra’nın lansmanına kadar bunu göremeyeceğimizi söylüyor.

  Pazar araştırma şirketi DSCC, küçük LED Apple Watch’un seri üretimini Mayıs’tan 2025’e kadar beklediğini söyledi ve Trendforce, 2025’in ikinci çeyreğinden 2026’nın ilk çeyreğine ertelediğini söyledi. […]

  Apple, minik LED’leri önce Apple Watch serisindeki üst düzey Ultra modellerine uygulamayı ve ardından uygulamalarını genişletmeyi planlıyor.

  Neden çok uzun sürüyor?

  Mikro LED bileşenlerinin küçük boyutu, ekran üretimini çok zorlaştırır ve sonuç olarak düşük üretim oranlarına ve yüksek maliyetlere yol açabilir.

  Apple’ın 2014 yılında LuxVue’yu satın almasının ve o zamandan beri çeşitli tedarikçilerin küçük LED üretim yetenekleri geliştirmesine yardımcı olmak amacıyla ekran teknolojisine 1 milyar dolardan fazla yatırım yapmasının nedeni buydu. Samsung Display şu anda mikro LED teknolojisinde sektör lideridir ve Apple, yeni ekran türleri için tek bir tedarikçiye bağımlı kalmaktan kaçınmak istemektedir.

  Fotoğraf: Nat Weerawong/Unsplash

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun