More

  2023 MacBook’ları Vietnam’da Üretilecek – Önemli Bir Dönüm Noktası

  Apple, üretim üssü olarak Çin’e olan bağımlılığını azaltmak için çabalarını sürdürürken, yaklaşık 2.023 MacBook’un Vietnam’da üretilmesi planlanıyor.

  Yeni bir rapora göre, MacBook üretimi Mayıs ayı başlarında Vietnam’da başlayabilir. Parça, planın MacBook Air’e mi, MacBook Pro’ya mı yoksa her ikisine birden mi atıfta bulunduğunu belirtmiyor – ancak bu hareket, Apple’ın çeşitlendirme planlarında önemli bir dönüm noktası olacak…

  arka plan

  Apple’ın Çin’e olan bağımlılığını azaltmanın gerekliliği ve zorluğu konusunda yıllarca uyarıda bulunduk, ancak pandemi, şirketin üretim yumurtalarının çoğunu tek sepette tutmasının tehlikelerini açıkça ortaya koydu. Dünyanın en büyük iPhone montaj fabrikasında COVID-19 ile ilgili kesintilerin şirkete haftada 1 milyar dolara mal olduğu tahmin ediliyor.

  Apple, Hindistan, Vietnam, Endonezya ve başka yerlerdeki montaj fabrikalarıyla tedarik zincirini kademeli olarak çeşitlendiriyor, ancak ilerleme yavaş oldu.

  Yaklaşık 2023 MacBook Vietnam’da üretilecek

  Nikki Son hamle hakkında raporlar.

  Konuya yakın kaynaklar, Apple’ın en büyük tedarikçisi Tayvanlı Foxconn’u Mayıs ayı başlarında Güneydoğu Asya ülkesinde MacBook üretmeye başlaması için görevlendirdiğini söyledi.

  Apple, tüm ana ürün serileri için Çin dışındaki üretim lokasyonlarını ekliyor, ancak en son ürün serisi olan MacBook için bunu yapmak, dizüstü bilgisayar yapmak için gereken karmaşık tedarik zinciri nedeniyle daha uzun sürdü.

  iPad’ler, AirPod’lar ve bazı Apple Watch modelleri aslında Vietnam’da üretiliyor.

  önemli bir kilometre taşına ulaşıyor

  MacBook üretiminin ilk kez Vietnam’da başlatılması, her Apple amiral gemisi ürününün Çin dışında ikinci bir üretim üssüne sahip olacağı anlamına gelebilir.

  Ancak daha da önemlisi, raporda planlanan üretim hacminden söz edilmedi. Apple, Çin’de her yıl 20 ila 24 milyon MacBook üretiyor ve üretimi hızlandırmak için gereken süre göz önüne alındığında, 2023 Vietnam üretiminin bu üzerinde çok fazla bir etki yaratması pek olası değil.

  Apple, iPhone’da da aynı sorunu yaşıyor. Çin’de ilk üretime girmesinden birkaç hafta sonra iPhone 14 montajına başlamak da dahil olmak üzere Hindistan’daki iPhone üretimini önemli ölçüde artırdı. Ancak mevcut tahminler, iPhone’ların %95’inin hala Çin’de üretildiği ve küresel üretimin %80’inin Zhengzhou’daki (diğer adıyla iPhone Şehri) tek bir fabrikadan geldiği yönünde.

  2023 Mac Pro’nun Vietnam’da da üretilmesi planlanıyor

  the Nikki Rapor, 2023 Mac Pro’nun da ilk kez Vietnam’da monte edilmesinin planlandığını söyleyen önceki bir raporu takip ediyor.

  Ülkede Mac tedarik zinciri altyapısı oluşturma ihtiyacı göz önüne alındığında, lojistik açıdan mantıklı olduğu açıktır, ancak Apple’ın Mac Pro için gurur duyduğu “ABD’de Üretildi” rozetinin sonunu getirecektir.

  2023 Mac Pro ayrıca başlangıçta planlanandan daha az güçlü olacak şekilde ayarlandı.

  Fotoğraf: Unsplash aracılığıyla DLX Ortamı

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba