More

  2022 MacBook Pro M2 Max ve M2 Pro Tahminleri

  Apple’ın 2021 14 ve 16 inç MacBook Pro’nun ilk revizyonunu 2023’te piyasaya sürmesi bekleniyor. Şimdiye kadar M2 Pro çipi ve M2 Max MacBook Pro cihazlarında görmeyi bekleyebileceğimiz her şey burada.

  M2 Pro ve M2 Max MacBook Pro ne zaman çıkıyor?

  Mark Gorman’da Bloomberg iPhone 14 etkinliğinden sonra Apple’ın 2022’de ikinci bir sonbahar etkinliği düzenlemesi pek olası değil.

  Alternatif olarak, Apple, teknoloji medyasının seçilen üyelerini yeni cihazlar hakkında bilgilendirebilir ve bir basın açıklaması yayınlayabilir. Kısmen bunun nedeni, bu Mac’ler için yapılan büyük yükseltmenin büyük ölçüde yalnızca daha iyi performans gösteren sürümler olmasıdır.

  Apple daha sonra tatil programlarının bu yıl için belirlendiğini belirtti. Ancak, piyasaya sürülmemiş Mac’lerin yakında Mac olarak piyasaya sürüleceğine dair daha fazla kanıt görmeye devam ettik.

  Ekim MacBook 10/18 etkinliği nasıl izlenir
  Ekim 2021 MacBook Pro etkinliğinin teması

  2022 MacBook Pro renkleri?

  MacBook Pro’nun tekrar uzay grisi ve gümüş rengi olmasını beklemek güvenli bir bahis. MacBook Pro’nun son turundan bu yana yeni bir şey oldu. Haziran ayında Apple, Midnight adlı daha koyu bir alüminyum kaplama yaptı. MacBook Air, bugüne kadar bu metalik lacivert tonuna sahip tek cihazdır.

  Küresel Bilgisayar Pazarı | M2 MacBook Air gece yarısı görünür
  MacBook Air ve USB-C’den MagSafe 3 Charger Midnight’a

  MacBook Pro yeni renkte gelirse, daha yeni görünecek ve tamamen siyah klavyeye sahip ilk gece yarısı dizüstü bilgisayarı olacak. Birçoğu hala tamamen siyah MacBook Pro’yu beklerken, bu gümüş ve uzay grisine harika bir alternatif olacaktır.

  Geçen yılın MacBook Pro müşterileri, USB-C MagSafe 3 kablosunun yalnızca beyaz/gümüş renkte gelmesinden de hayal kırıklığına uğradı. Rengi gümüş renkli MacBook Pro ile eşleşir, ancak uzay grisi müşterilere uymaz. Apple o zamandan beri Space Gray, Starlight ve Midnight için USB-C renk eşleştirmeli MagSafe 3 kablolarını piyasaya sürdü. Elbette, Apple bu inceleme ile Space Grey Edition’ı Space Gray MacBook Pro ile birlikte paketleyecek.

  Ancak M2 iPad Pro güncellemesine gece yarısı dahil değil. Bu, Midnight MacBook Pro için pek iyiye işaret değil.

  M2 Pro ve M2 Maks

  Son olarak, yükseltmenin gerçek nedeni dahilidir.

  Apple, Ekim 2021’de M1 Pro ve M1 Max işlemcilerin yanı sıra 14 ve 16 inç MacBook Pro’yu tanıttı. Şirket, Apple’ın silikon yükseltme trenini daha güçlü M1 Ultra ile geçen bahar boyunca devam ettirdi.

  Ardından Apple, MacBook Air ile Haziran ayında M2 döngüsünü başlattı. Yeni MacBook Pro’nun Pro ve Max sürümlerine genişletildiği için M1’den M2’ye aynı performans artışını bekleyebiliriz. Evet, bu, azaltmayı önlemek için daha fazla fan etkinliği anlamına gelebilir. Buna henüz karar verilmedi.

  16 inç MacBook Pro Şarj Cihazı Sınırlamaları

  MacBook Pro’nuzdan en iyi şekilde yararlanamıyorsanız, bu muhtemelen M1 Max müşterilerinin ihtiyaç duyduğu yıllık güncelleme olmayacaktır. Daha önce bir M1 Pro satın aldıysanız ve onun yerine Max lezzetine hazırsanız, M2 Max tam size göre.

  Mark Gorman’da Bloomberg Grafik performansının bu yeni yongaların odak noktası olacağını doğruladı. Ayrıca, M2 Max’in performansını gösterdiğini iddia eden birkaç tur kıyaslama testi gördük:

  Platforma göre, kıyaslamada kullanılan M2 Max yongası, 3.54 GHz ve 96 GB RAM ile 12 çekirdekli bir işlemciye sahip. Tek çekirdekte 1853 ve çoklu çekirdekte 13855 puan aldı. Karşılaştırma için, giriş seviyesi MacBook Pro ve Mac Studio’ya güç veren M1 Max çip, 3,2 GHz saat hızına ve tek çekirdekte 1.746 ve çok çekirdekte 12.154 puana sahip 10 çekirdeğe sahiptir.

  Bu testlere göre M2 Max çipi, M1 Max çipinden yalnızca yaklaşık %14 daha hızlıdır. Sonuçların gerçek bir cihazdan alındığı göz önüne alındığında, Geekbench 5’in yeni CPU’nun tam performansını ölçmede başarısız olup olmadığı veya M2 Max’in aslında M1 Max’e göre çok büyük bir yükseltme olup olmayacağı belli değil. soru.

  Kasım ayının sonlarından itibaren kıyaslama sızıntılarıyla ilgili raporun tamamını buradan okuyun. İkinci bir kıyaslama seti de Aralık ayı başlarında M2 Max çipinin performansını gösterdiğini iddia etti:

  Yine Geekbench 5 kullanılarak yapılan kıyaslama testinin sonuçları, tek çekirdekte 2027 puan ve çok çekirdekte 14888 puan gösteriyor. Buna karşılık, daha önce sızdırılan M2 Max kıyaslama puanı, tek çekirdekte 1853 ve çok çekirdekte 13855 puan aldı. . Giriş seviyesi Mac Studio’ya güç veren M1 Max çip, 3,2 GHz saat hızına ve tek çekirdekte 1746 ve çok çekirdekte 12154 puana sahip 10 çekirdeğe sahiptir.

  M2 Max çipinin en son kıyaslama testini M1 Max ile karşılaştırdığımızda, çoklu çekirdekte %22’ye kadar daha iyi performans elde ettik, önceki sonuçlar ise yeni çipin %14 daha hızlı olacağını gösterdi. Sonuçların gerçekten meşru olup olmadığı ve eğer öyleyse neden birbirlerinden bu kadar farklı oldukları belirsizdir.

  M2 Max eklenti yonga seti kıyaslamalarıyla ilgili tüm hikayeyi buradan okuyun.

  Daha

  Yeni MacBook Pro ile görmeyi umduğumuz diğer bazı olasılıklar şunlardır:

  • USB-C üzerinden hızlı şarj olan 16 inç MacBook Pro; M1 Pro/Max versiyonunda bu pek mümkün değildi.
  • Daha fazla RAM? Apple, M2 ile MacBook Air ve MacBook Pro için RAM sınırını artırdı.
  • Merkez Sahne web kameraları? Muhtemelen hayır, özellikle de stüdyo şovunun saldırısından sonra.
  • M2 Ultra versiyonu? nefesinizi tutmayın. Ultra, Max’in iki simülasyonudur ve bu tür bir performansın pil ömrünü tüketmesi muhtemeldir.
  • Pil ömrü ve performanstan bahsetmişken, MacBook Pro 16 inç M1 Max’teki yüksek güç modu, yoğun grafik gerektiren görevleri hızlandırır. Belki bu özelliğin yeni MacBook Pro’nun diğer sürümlerine geldiğini göreceğiz

  TL; 14 inç ve 16 inç MacBook Pro’nun en erken 2023’ün ilk çeyreğinde yenilenmesi bekleniyor. Bu yeni Mac’lerin satın alınacağı duyurulana kadar bekleyelim mi? Yorumlarda bize bildirin!

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba