More

  199 $ karşılığında eski iPhone SE, Hindistan’da ve daha fazlasında büyümeyi hızlandırabilir

  Apple CEO’su Tim Cook geçen hafta, ABD ve Avrupa gibi olgun pazarlardaki büyüme oranlarını yumuşatmanın bir yolu olarak Hindistan gibi gelişmekte olan pazarlara işaret etti. Yeni pazarlarda büyümeyi başlatmak için bir yol öneriyor BloombergMark Gurman, Apple yerel olarak daha eski bir iPhone SE’yi 199 dolara satıyor.

  Bu, Apple’ın bir tane satın almanın mantıklı olduğu noktanın çok ötesinde satışta tuttuğu 199 $ ‘lık Apple Watch Series 3’ün ayak izlerini etkili bir şekilde takip ederdi.

  Gelişmiş iPhone pazarlarında büyüme istikrarı

  Küresel akıllı telefon pazarı bir yılı aşkın bir süredir düşüşte. Bu muhtemelen yüksek enflasyonun ve düşük iş güvenliğinin geçici bir etkisidir, ancak ondan önce bile büyüme eğrisi çok daha düzdü.

  En hevesli akıllı telefon kullanıcılarının her yıl yükseltme yapması eskiden yaygındı, birçoğu ise iki yılda bir yükseltme yapıyor. Bu yükseltme döngüsü, ortalama bir kişinin akıllı telefonunu üç veya dört yıl boyunca elinde tuttuğu noktaya kadar kademeli olarak yavaşladı.

  Bunun belli bir kaçınılmazlığı var. Pazar liderleri Apple ve Samsung yeni özellikler denemeye ve yenilik yapmaya devam ederken, iPhone’un temel biçim faktörü iPhone X’ten bu yana pek değişmedi. doğa.

  Apple, yıldan yıla olağanüstü iPhone satış artışı günlerine geri dönmek istiyorsa, bunun gerçekleştiği yer gelişmekte olan pazarlar olacaktır.

  Çin bir zamanlar Apple’ın büyümesinin motoruydu, ama artık değil

  Çin, iPhone’un büyümesinde büyük bir rol oynadı ve ilk altı yıl boyunca Apple için artan bir gelir elde etti. Bu büyüme, daha büyük ekranlı iPhone’a yönelik büyük bir bastırılmış talep gören bir bölgede 2014’ün sonlarında iPhone 6’nın piyasaya sürülmesi sayesinde 2015’te zirveye ulaştı.

  Ancak o zamandan beri, Six Colour’un üstündeki ve altındaki çizelgelerin gösterdiği gibi, bu yukarı yönlü yörünge kayboldu.

  Hindistan, Apple için bir sonraki büyük fırsat

  Hindistan, şüphesiz Apple’ın büyümek için bir sonraki büyük fırsatı. Nüfusun çoğu hala yoksulluk içinde yaşarken, hızla büyüyen bir orta sınıfın olduğu Mumbai ve Delhi gibi büyük şehirlerde tablo farklı.

  CEO Tim Cook ve Finans Direktörü Luca Maestri geçen hafta bir kazanç görüşmesinde Hindistan’dan en az 19 kez bahsetti. Örneğin, iPhone gelirini ikiye katlayan üç ülkeden biriydi.

  Mart çeyreği için Hindistan, Endonezya, Türkiye ve BAE’nin yıldan yıla ikiye katlanmasıyla birlikte birçok gelişmiş ve gelişmekte olan pazarda rekorlar kırdık.

  Cook, iPhone gibi birinci sınıf tüketici ürünleri için önemli bir pazar olmaya hazırlanan Hindistan’ın bir dönüm noktasında olduğuna inandığını söyledi.

  Hindistan inanılmaz derecede heyecan verici bir pazar. Bu bizim için önemli bir odak noktası. Tam oradaydım. Ve pazardaki dinamizm, canlılık inanılmaz. Zamanla, daha fazla müşteriye hizmet vermek için oradaki operasyonlarımızı genişlettik. Ve üç yıl önce çevrimiçi Apple Store’u lanse ettik. Ve sonra, az önce bahsettiğim gibi, sadece birkaç hafta önce iki mağaza açtık ve harika bir başlangıç ​​yaptılar, biri Mumbai’de, diğeri Delhi’de. Ülkede de ortak olduğumuz çok sayıda kanal ortağımız var ve gidişattan çok memnunuz.

  Genel olarak, orada marka için gördüğüm coşku konusunda daha mutlu ve heyecanlı olamazdım. Orta sınıfa mensup birçok insan var ve gerçekten Hindistan’ın bir dönüm noktasında olduğunu hissediyorum ve orada olmak harika.

  Eski bir iPhone SE’yi 199 dolara satmak mantıklı

  Hindistan’da gelir açıkça artıyor, ancak Apple ekosistemine girmenin maliyeti ne kadar yüksek olursa, Apple’ın büyümesi o kadar yavaş olacaktır.

  BloombergMark Gurman ilk olarak bir yıldan uzun bir süre önce Apple’ın eski bir iPhone SE’yi gelişen pazarlarda 199 dolara satmasını önerdi.

  Teknoloji endüstrisi yıllardır gelişmekte olan pazarları hedefleyen düşük maliyetli bir iPhone talep ediyor.

  200 dolarlık bir cihaz, şu anda Android’in kalesi olan Afrika, Güney Amerika ve Asya’nın bazı bölgelerinde yol alabilir. Bu, Apple Inc.’e izin verir. Daha düşük maliyetli bir iPhone’u uzun vadede Apple için çok karlı hale getirebilecek hizmetler için daha fazla müşteri kaydedin.

  Ve dünkü haber bülteninde bunu iki katına çıkardı ve eğer gelişmekte olan pazarlar gerçekten Apple’ın gelecekteki büyümesinin olduğu yerde olacaksa, “olması gerekebilir” dedi.

  ben kabul ediyorum

  Tabii ki, Apple’dan yeni bir iPhone satın almak, ekosisteme bütçe kazandırmanın tek yolu değil. Yenilenmiş cihazlar, daha düşük bir maliyetle ve kullanılmış cihazlar için daha genel bir pazarda mevcuttur.

  Ancak aynı zamanda, “yeni” iPhone durum sembolünün gelişmekte olan pazarlarda özel bir değere sahip olduğu inkar edilemez, bu nedenle Çin, onları Apple cihazları aracılığıyla görmek isteyenler tarafından satın alınan birçok sahte ürüne hala ev sahipliği yapıyor. Dayanamıyor.

  Hizmet gelirinin Apple için artan önemi göz önüne alındığında, Apple’ın ilk donanım satışından çok az şey kazansa bile yeni müşteriler çekmek için elinden gelen her şeyi yapması bana mantıklı geliyor. Bir Apple müşterisi için yaşam boyu değeri çok büyük.

  Apple Watch Series 3’ün 199 dolardan nasıl satıldığından emin değilim, ancak Apple’ın onu bu kadar utanç verici bir şekilde uzun süre satmaya devam etmesi, bunun çok başarılı bir strateji olduğunu gösteriyor. 199$’lık iPhone muhtemelen gelişmekte olan pazarlarda başarılı olacak.

  Pekala, Gorman’a katılıyorum – peki ya sen? Lütfen anketimize katılın ve düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba