More

  14 inç M2 Pro MacBook Pro hakkında sevmediğim bir şey

  Apple, bu yılın başlarında yeni 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modellerini tanıttı. Bu dizüstü bilgisayarlar, önceki nesille aynı tasarımı korurken, daha hızlı M2 Pro ve M2 Max yonga setleriyle geliyor. İki yılı aşkın bir süredir M1 MacBook Air kullanıcısıyım, ancak yeni MacBook Pro’yu denemeye karar verdim. Ve şüphesiz harika bir dizüstü bilgisayar olsa da, hoşuma gitmeyen bir şey var.

  M1 MacBook Air’den M2 Pro MacBook Pro’ya Yükseltme

  M1 MacBook Air’den önce, sahip olduğum tüm MacBook’lar Pro modelleriydi. Ancak M1’in piyasaya sürülmesiyle Air’in temel modeli yeterince iyi görünüyordu. Şimdiye kadar denediğim tüm diğer dizüstü bilgisayarlardan daha güçlü ve ultra ince ve kompakt bir tasarımla birlikte mükemmel pil ömrüne sahip. Ancak daha önce de yazdığım gibi, biraz daha büyük ekrana sahip bir MacBook istiyordum.

  Apple’ın Haziran ayında daha büyük 15 inç ekrana sahip yeni bir MacBook Air’i piyasaya süreceği söylendi ve bu fikir beni kesinlikle cezbetti. 16 inç MacBook Pro benim için çok zor, 13 inç ekran ise çok küçük görünüyor. Ancak MacBook Air’imdeki depolama alanı zaten sınırına gelmişti ve donanımı yükseltmem gerekiyordu. M2 MacBook Air yaklaşık bir yaşında, bu yüzden onun yerine 14 inç M2 Pro MacBook Pro’yu seçtim.

  Bu seçimi yaptığım için pişman değilim. M2 Pro MacBook Pro harika. Artık vlog çekiyorum, M2 Pro’nun çipinin ekstra gücü daha hızlı video aktarımı için çok önemli. Ayrıca sanal makinelerle çalışabilir ve hatta bazı oyunları zorlanmadan oynayabilirim. Ve elbette, ekrandaki ekstra inç içerik için bana daha fazla alan sağlıyor.

  Macbook Air M1

  Pro modeli Air’den belirgin şekilde daha kalın ve ağır olduğundan, MacBook Air’in daha ince tasarımını özlüyorum. Ancak MacBook Pro’nun içindeki donanım ve daha fazla bağlantı noktasının eklenmesi göz önüne alındığında, adil bir değiş tokuş gibi görünüyor. Ancak, bu dizüstü bilgisayarın beni rahatsız eden bir yönü var.

  14 inç MacBook Pro’nun pil ömrü beni hayal kırıklığına uğrattı

  14 inç MacBook Pro’nun pil ömrü kesinlikle iyi değil. M1 MacBook Air’i satın aldığımda, bu dizüstü bilgisayarın pil ömrünün ne kadar iyi olduğuna şaşırdım. Mac’inizi yalnızca web’de gezinme ve müzik çalma gibi temel görevler için kullanırsanız, yeniden şarj edilmeden kolayca üç gün dayanabilir. Konu enerji verimliliği olduğunda M1 kuralları değiştirdi.

  Ancak Apple çiplerinin Pro ve Max çeşitleri söz konusu olduğunda, işler mükemmelden daha az. 14 inç MacBook Pro ile zayıf pil ömrü yaşıyorum ve bu bana yeniden bir Intel Mac kullanıyormuşum gibi hissettiriyor. Şimdiye kadar, temel görevleri çalıştırırken bile MacBook Pro’mu altı saatten daha uzun süre çevrimdışı tutamadım.

  Testlerimden birinde Safari, Twitter ve Apple Music açıkken bir Mac yalnızca 50 dakikada pilinin %10’unu bitirdi. Düşük Güç Modunun etkinleştirilmesi pil ömrünü bir saat uzatır, ancak bu, MacBook Air’in yapabileceğinden hala çok uzaktır. Şikayetlerimi Twitter’da paylaştım ve diğer 14 inç MacBook Pro kullanıcıları da pil ömründen rahatsız görünüyor.

  Yani niye bu gerçekleşti?

  Adil olmak gerekirse Apple, 14 inç MacBook Pro’nun MacBook Air ve hatta M2 çipli ve 13 inç ekrana sahip giriş seviyesi MacBook Pro kadar uzun pil ömrüne sahip olmadığını kabul ediyor. Şirkete göre MacBook Air, pili kullanarak 15 saate kadar web’de gezinme sağlarken, MacBook Pro yalnızca 12 saate kadar kullanım sunuyor.

  M2 Pro ve M2 Max yongalarının, daha güçlü oldukları için normal M2 yongalarından daha fazla güç kullanması bekleniyor. Aynı zamanda 14 inç MacBook Pro, güç tüketimini de artıran 120Hz ekrana sahip. Sistem, bu kaynakları optimize etmenin ve performans ile pil ömrünü dengelemenin bazı yollarına sahiptir. Ancak macOS çok iyi bir iş çıkarıyor gibi görünmüyor.

  Final Cut Pro veya başka herhangi bir kaynak gerektiren programla çalışırken pilin beş veya altı saatte tamamen bitmesi anlaşılabilir bir durumdur. Ancak Mac, basit görevlerde bile kaynakları boşa harcıyor gibi görünüyor. Bir Apple Silicon Mac aldığımdan beri ilk kez, Mac’imin tek bir şarjla uzun bir yolculuğa dayanabilmesi için Düşük Güç Moduna başvurmak zorunda kaldım.

  14 inç Macbook Pro

  Bir MacBook Pro’yu üç gün boyunca çevrimdışı kullanabilmeyi beklemiyorum, ancak yazılım ve donanımı iyileştirme söz konusu olduğunda Apple’ın daha fazlasını yapabileceğini düşünüyorum. Intel ile yıllarca süren hayal kırıklığından sonra, M1 Mac’imden gerçekten memnun kaldım. Ama şimdi tekrar inanılmaz pil ömrüne sahip bir dizüstü bilgisayarım olmasını özlüyorum.

  Senden ne haber? En yeni MacBook Pro’nun pil ömrü hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bana bildirin.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba